20 sierpnia 2018

Wyposażenie B-10 City Lab

B-10 City Lab to bezpieczna przestrzeń dla ludzi związanych z technologią. Naszym głównym sposobem działania jest BYOD. Uważamy, że lepiej pracuje się na swoim sprzęcie niż na nawet najlepszym, ale niewłasnym. Jednak City Lab oferuje więcej niż tylko stoły i WiFi. Wyposażenie B-10 City Lab jest dostępne dla każdego użytkownika B-10.

Wyposażenie B-10 City Lab – Hackerspace

W nasze 150 metrowej hackerspace znajdują się:

Przestrzeń prezentacyjna

W tej przestrzeni odbywać się będą prelekcje, prezentacje, zajęcia, które wymagają dużego ekranu i miejsca dla słuchaczy. Korzystamy z krótkoogniskowego projektora Optima z wieloma interfaceami, w tym standardowym HDMI i VGA.

Wyposażenie B-10 City Lab

Wyposażenie B-10 City Lab

Przestrzeń do skanowania

W tej części City Labu możesz skorzystać ze skanera 3D oraz skanera-plotera 2D oraz stanowiska komputerowego wyposażonego w oprogramowanie do wykonywania skanów. W związku z tym, że urządzania w tej części są precyzyjne oraz wymagają skomplikowanego skanowania by z nich korzystać należy przejść szkolenie. Żeby to zrobić zapraszamy do umówienia się na termin szkolenia: kontakt@citylab.walbrzych.pl.

Wyposażenie B-10 City Lab

Wyposażenie B-10 City Lab

Wyposażenie B-10 City Lab

Przestrzeń do projektowania

W tej części B-10 możesz zaprojektować swoje rozwiązania od strony wizualnej, posiedzieć na poduchach i prowadzić burzę mózgów zbierając pomysły na tablicy magnetycznej, prezentować przy pomocy monitora (HDMI).

Wyposażenie B-10 City Lab

Wyposażenie B-10 City Lab

Przestrzeń warsztatowa

To tu, przy stole, a później przy monitorze (HDMI) spotykaliśmy się od początku. To miejsce na rozmowy, prezentacje, warsztaty (ten post powstaje właśnie tu).

wyposażenie b-10 citylab

Poza specjalnymi przestrzeniami przeznaczonymi do konkretnych zadań użytkownicy B-10 mogą korzystać z lamp fotograficznych oraz z plotera. Twórcy aplikacji i rozwiązań webowych mogą korzystać również z serwera.

Wyposażenie B-10 City Lab – makerspace

Nasze makerspace służy głównie do obróbki drewna, więc znajduje się w nim piła, wkrętarka, wiertarka i różne inne narzędzia. By skorzystać z makerspace należy skontaktować się z nami (kontakt@citylab.walbrzych.pl), umówić czas spotkania – zależy nam na bezpieczeństwie dlatego chcemy by nowi użytkownicy pracowali pod opieką mentorów.